RESULTS AND TIMING BY FINISH RIGHT TIMING    WWW.FINISHRIGHT.COM
                        EMPIRE LIBERTY TOUR - 6/10/2006                        
                             Constitution Classic                              
                                  Queensbury                                   
                                    Results                                    
 
Boys 6&U 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Banks, Muhammed              Country Mills Ea                  20.94   2   10  
 
Girls 6&U 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Young, Aiyana                Country Mills Ea                  24.70    10  
 
Boys 7-8 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davenport, Elliott           Unattached                        19.69   2   10  
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McCray, Shondelle            Country Mills Ea                  15.56   2   10  
  2 Wincowski, Joel              Unattached                        17.07   2    8  
  3 Tatlock, Mark                Country Mills Ea                  19.58   1    6  
  4 Medick, Zach                 Country Mills Ea                  19.91   2    4  
  5 Medick, Edward               Country Mills Ea                  25.57   2    2  
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owens, Kayla                 Country Mills Ea                  16.84    10  
  2 Bowles, Olivia               Country Mills Ea                  17.77     8  
  3 McCray, Shadaija             Country Mills Ea                  19.11     6  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Porter, Daniel               Country Mills Ea                  16.63   3   10  
  2 Triller, Ryan                Country Mills Ea                  16.97   3    8  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Banks, Tahirah               Country Mills Ea                  16.64   3   10  
  2 Crawford, Lydia              Country Mills Ea                  17.98   3    8  
  3 Cutler, Abigail              Country Mills Ea                  18.54   3    6  
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Slingerland, Jason           Unattached                        13.12   5   10  
  2 Sporn, Jacob                 Olympic Regional                  13.36   5    8  
  3 Foster, Jordan               Unattached                        14.39   5    6  
  4 McCray, Shaquille            Country Mills Ea                  15.51   5    4  
  5 Cutler, Matt                 Country Mills Ea                  15.81   5    2  
  6 Shirtz, Michael              Unattached                        16.14   5    1  
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hanson, Kelsey               Country Mills Ea                  13.23   4   10  
  2 Kenyon, Kayla                Olympic Regional                  13.71   4    8  
  3 DE Mars, Stephanie           Olympic Regional                  13.78   4    6  
  4 Zenker, Anna                 Unattached                        15.29   4    4  
  5 Girard, Hannah               Country Mills Ea                  15.31   4    2  
  6 Banks, Suhaylah              Country Mills Ea                  16.22   4    1  
 
Women 15-16 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sporn, Hannah                Olympic Regional                  13.11   6   10  
  2 Becker, Corinne              Olympic Regional                  13.35   6    8  
  3 Carpenter, Kellie            Unattached                        13.69   6    6  
 
Men 15-16 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holzhauer, Timathy           Country Mills Ea                  12.35   7   10  
  2 Banks, Suhayb                Country Mills Ea                  12.53   7    8  
  3 Mills, Brandon               Country Mills Ea                  13.28   7    6  
  4 Balestrini, David            Olympic Regional                  13.46   7    4  
  5 Gallo, Mark                  Unattached                        14.46   7    2  
  6 Cutler, Luke                 Country Mills Ea                  14.59   7    1  
 
Men 19-24 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cross, Vertis                Unattached                        11.90   8   10  
  2 Gaylord, Alex                Country Mills Ea                  12.03   8    8  
  3 Viscusi, Darryl              Country Mills Ea                  12.26   8    6  
  4 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                  12.81   8    4  
 
Men 25-29 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Swift, Daniel                Unattached                        12.71   8   10  
 
Men 30-34 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Eaton, Dave                  Syracuse Charger                  11.87   8   10  
 
Men 40-44 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mills, Anthony Sr.           Country Mills Ea                  13.66   8   10  
 
Boys 6&U 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Banks, Muhammed              Country Mills Ea                  47.44    10  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owens, Kayla                 Country Mills Ea                  34.81    10  
  2 McCray, Shadaija             Country Mills Ea                  44.26     8  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCray, Shondelle            Country Mills Ea                  32.26    10  
  2 Wincowski, Joel              Unattached                        35.28     8  
  3 Medick, Zach                 Country Mills Ea                  42.38     6  
  4 Medick, Edward               Country Mills Ea                  55.42     4  
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hanson, Kelsey               Country Mills Ea                  27.28   2   10  
  2 Kenyon, Kayla                Olympic Regional                  27.57   2    8  
  3 DE Mars, Stephanie           Olympic Regional                  29.29   3    6  
  4 Zenker, Anna                 Unattached                        31.58   2    4  
 
Men 15-16 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Banks, Suhayb                Country Mills Ea                  25.22   2   10  
  2 Holzhauer, Timathy           Country Mills Ea                  25.58   2    8  
  3 Balestrini, David            Olympic Regional                  28.58   2    6  
 
Women 15-16 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sporn, Hannah                Olympic Regional                  26.78   3   10  
  2 Becker, Corinne              Olympic Regional                  27.83   3    8  
 
Men 19-24 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cross, Vertis                Unattached                        23.74   2   10  
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wincowski, Joel              Unattached                      1:29.43   3   10  
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bowles, Olivia               Country Mills Ea                1:34.38    10  
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Triller, Ryan                Country Mills Ea                1:35.53   2   10  
 
Boys 13-14 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Foster, Jordan               Unattached                      1:08.25   2   10  
  2 Shirtz, Michael              Unattached                      1:22.10   2    8  
 
Girls 13-14 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenyon, Kayla                Olympic Regional                1:01.97    10  
  2 Girard, Hannah               Country Mills Ea                1:15.12     8  
  3 Zenker, Anna                 Unattached                      1:19.37     6  
  4 Walsh, Tobi                  Country Mills Ea                1:22.75     4  
 
Men 15-16 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cutler, Luke                 Country Mills Ea                1:08.59   3   10  
  2 Gallo, Mark                  Unattached                      1:20.44   3    8  
 
Women 15-16 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cully, Meredith              Country Mills Ea                1:04.51    10  
  2 Becker, Corinne              Olympic Regional                1:05.58     8  
 
Men 17-18 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leblanc, Josh                Olympic Regional                  54.22   3   10  
 
Men 19-24 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Viscusi, Darryl              Country Mills Ea                  55.58   3   10  
 
Men 40-44 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mills, Anthony Sr.           Country Mills Ea                1:07.06   2   10  
 
Boys 9-10 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cutler, Jesse                Country Mills Ea                3:06.72    10  
 
Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Girard, Joey                 Country Mills Ea                3:00.45    10  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Underwood, Alec              Unattached                      2:47.53    10  
 
Men 17-18 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leblanc, Josh                Olympic Regional                2:22.34    10  
 
Women 19-24 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolfe, Katie                 Country Mills Ea                2:50.14    10  
 
Men 50-54 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cutler, Jack                 Country Mills Ea                2:55.98    10  
 
Boys 9-10 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cutler, Jesse                Country Mills Ea                5:54.98    10  
 
Boys 11-12 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Girard, Joey                 Country Mills Ea                5:55.72    10  
 
Boys 13-14 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duppen, Colt                 Unattached                      5:26.27    10  
  2 Underwood, Alec              Unattached                      5:52.49     8  
  3 Cutler, Matt                 Country Mills Ea                5:54.92     6  
 
Men 15-16 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gallo, Mark                  Unattached                      5:38.73    10  
 
Men 17-18 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leblanc, Josh                Olympic Regional                4:30.22    10  
 
Women 19-24 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolfe, Katie                 Country Mills Ea                5:39.47    10  
 
Men 50-54 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cutler, Jack                 Country Mills Ea                5:39.26    10  
 
Men 40-44 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MC Ferran, Joseph            Unattached                     11:00.61    10  
 
Men 50-54 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cutler, Jack                 Country Mills Ea               12:02.62    10  
 
Boys 13-14 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slingerland, Jason           Unattached                        16.93    10  
 
Girls 13-14 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hanson, Kelsey               Country Mills Ea                  17.08    10  
 
Women 15-16 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cully, Meredith              Country Mills Ea                  22.21   2   10  
 
Men 15-16 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Balestrini, David            Olympic Regional                  18.91    10  
  2 Mills, Brandon               Country Mills Ea                  22.24     8  
 
Men 19-24 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaylord, Alex                Country Mills Ea                  19.37    10  
  2 Viscusi, Darryl              Country Mills Ea                  19.53     8  
  3 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                  19.54     6  
 
Men 15-16 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Balestrini, David            Olympic Regional                1:11.39    10  
  2 Mills, Brandon               Country Mills Ea                1:12.65     8  
 
Women 15-16 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sporn, Hannah                Olympic Regional                1:10.95    10  
 
Men 19-24 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaylord, Alex                Country Mills Ea                1:09.62    10  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                    1:15.98    10  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                    1:16.52    10  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                    1:12.45   2   10  
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                    1:00.99   2   10  
 
Men 15-16 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                      54.15   2   10  
 
Men 40-44 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Country Mills Eagles  'A'                                      49.50   2   10  
 
Boys 13-14 High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  3 Duppen, Colt                 Unattached                       J1.52m    4-11.75   10  
  5 Slingerland, Jason           Unattached                       J1.37m    4-06.00    8  
  6 Sporn, Jacob                 Olympic Regional                 J1.37m    4-06.00    6  
 
Girls 13-14 High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  2 Hanson, Kelsey               Country Mills Ea                 J1.52m    4-11.75   10  
 
Women 15-16 High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  4 Marzinsky, Alyssa            Unattached                       J1.37m    4-06.00   10  
 
Men 19-24 High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bafaro, Jared                Unattached                        1.85m    6-00.75   10  
 
Men 19-24 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                  3.19m   10-05.50   10  
 
Men 25-29 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Swift, Daniel                Unattached                        2.74m    8-11.75   10  
 
Boys 6&U Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Muhammed              Country Mills Ea                  1.50m    4-11.25   10  
 
Girls 6&U Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Young, Aiyana                Country Mills Ea                  1.23m    4-00.50   10  
 
Boys 7-8 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Davenport, Elliott           Unattached                        2.27m    7-05.50   10  
 
Boys 9-10 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cutler, Jesse                Country Mills Ea                  3.09m   10-01.75   10  
  2 McCray, Shondelle            Country Mills Ea                  2.86m    9-04.75    8  
  3 Tatlock, Mark                Country Mills Ea                  2.53m    8-03.75    6  
  4 Medick, Zach                 Country Mills Ea                  2.08m    6-10.00    4  
 
Girls 9-10 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Owens, Kayla                 Country Mills Ea                  2.81m    9-02.75   10  
  2 Bowles, Olivia               Country Mills Ea                  2.66m    8-08.75    8  
  3 McCray, Shadaija             Country Mills Ea                  1.71m    5-07.50    6  
 
Boys 11-12 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Girard, Joey                 Country Mills Ea                  3.54m   11-07.50   10  
  2 Triller, Ryan                Country Mills Ea                  3.09m   10-01.75    8  
 
Boys 13-14 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Duppen, Colt                 Unattached                        4.56m   14-11.50   10  
  2 Sporn, Jacob                 Olympic Regional                  4.41m   14-05.75    8  
  3 Cutler, Matt                 Country Mills Ea                  3.79m   12-05.25    6  
  4 McCray, Shaquille            Country Mills Ea                  3.52m   11-06.75    4  
 
Girls 13-14 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 DE Mars, Stephanie           Olympic Regional                  4.14m   13-07.00   10  
 
Men 15-16 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Holzhauer, Timathy           Country Mills Ea                  5.36m   17-07.00   10  
  2 Banks, Suhayb                Country Mills Ea                  4.95m   16-03.00    8  
 
Women 15-16 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sporn, Hannah                Olympic Regional                  5.04m   16-06.50   10  
  2 Becker, Corinne              Olympic Regional                  4.59m   15-00.75    8  
 
Men 19-24 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bafaro, Jared                Unattached                        5.43m   17-09.75   10  
 
Men 25-29 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Swift, Daniel                Unattached                        4.89m   16-00.50   10  
 
Men 30-34 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Eaton, Dave                  Syracuse Charger                  6.14m   20-01.75   10  
 
Men 50-54 Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Censullo, Rick               Tendonitis Athle                  4.62m   15-02.00   10  
 
Women 15-16 Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Carpenter, Kellie            Unattached                        9.96m   32-08.25   10  
  2 Marzinsky, Alyssa            Unattached                        8.39m   27-06.50    8  
 
Men 19-24 Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bafaro, Jared                Unattached                       11.58m   38-00.00   10  
 
Girls 11-12 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Tahirah               Country Mills Ea                  5.85m   19-02.50   10  
  2 Crawford, Lydia              Country Mills Ea                  5.12m   16-09.75    8  
  3 Cutler, Abigail              Country Mills Ea                  5.09m   16-08.50    6  
 
Boys 11-12 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Young, Yasir                 Country Mills Ea                  7.77m   25-06.00   10  
  2 Porter, Daniel               Country Mills Ea                  7.01m   23-00.00    8  
  3 Tatlock, Andrew              Country Mills Ea                  6.51m   21-04.25    6  
 
Girls 13-14 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Suhaylah              Country Mills Ea                  6.97m   22-10.50   10  
 
Women 19-24 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wolfe, Katie                 Country Mills Ea                  5.29m   17-04.25   10  
 
Men 19-24 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                 12.52m   41-01.00   10  
 
Men 40-44 Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannay, Scott                Unattached                       12.39m   40-07.75   10  
  2 Mills, Anthony Sr.           Country Mills Ea                  9.64m   31-07.50    8  
 
Boys 11-12 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Young, Yasir                 Country Mills Ea                 14.89m      48-10   10  
  2 Tatlock, Andrew              Country Mills Ea                 14.10m      46-03    8  
  3 Porter, Daniel               Country Mills Ea                 11.56m      37-11    6  
 
Girls 11-12 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Tahirah               Country Mills Ea                 13.75m      45-01   10  
  2 Crawford, Lydia              Country Mills Ea                  9.04m      29-08    8  
 
Boys 13-14 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Slingerland, Jason           Unattached                       35.63m     116-11   10  
  2 McCray, Shaquille            Country Mills Ea                 13.52m      44-04    8  
 
Girls 13-14 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Suhaylah              Country Mills Ea                 17.02m      55-10   10  
 
Men 15-16 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannay, Gregory              Unattached                       31.97m     104-11   10  
 
Men 19-24 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                 38.50m     126-04   10  
 
Men 40-44 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannay, Scott                Unattached                       32.32m     106-00   10  
  2 Mills, Anthony Sr.           Country Mills Ea                 30.75m     100-11    8  
 
Boys 7-8 Javelin Throw TURBO JAV
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Davenport, Elliott           Unattached                        8.14m      26-08   10  
 
Boys 9-10 Javelin Throw TURBO JAV
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tatlock, Mark                Country Mills Ea                  9.92m      32-06   10  
  2 Medick, Edward               Country Mills Ea                  4.58m      15-00    8  
 
Boys 11-12 Javelin Throw TURBO JAV
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Young, Yasir                 Country Mills Ea                 14.15m      46-05   10  
  2 Tatlock, Andrew              Country Mills Ea                 11.35m      37-03    8  
 
Boys 13-14 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Duppen, Colt                 Unattached                       22.38m      73-05   10  
 
Girls 13-14 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Banks, Suhaylah              Country Mills Ea                 16.66m      54-08   10  
  2 Walsh, Tobi                  Country Mills Ea                 16.30m      53-06    8  
 
Men 15-16 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannay, Gregory              Unattached                       35.93m     117-10   10  
  2 Holzhauer, Timathy           Country Mills Ea                 31.74m     104-02    8  
  3 Banks, Suhayb                Country Mills Ea                 30.42m      99-10    6  
  4 Mills, Brandon               Country Mills Ea                 29.15m      95-08    4  
  5 Gallo, Mark                  Unattached                       20.27m      66-06    2  
 
Men 19-24 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mills, Anthony Jr.           Country Mills Ea                 51.12m     167-08   10  
  2 Gaylord, Alex                Country Mills Ea                 21.74m      71-04    8  
 
Men 25-29 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Swift, Daniel                Unattached                       36.82m     120-10   10  
 
Men 40-44 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannay, Scott                Unattached                       53.28m     174-10   10  
  2 Mills, Anthony Sr.           Country Mills Ea                 39.75m     130-05    8